clasament

Fotbal, Liga 1, Etapa 16, Pandurii Tg. Jiu - FC Braşov 2-1 (0-0)

Minge de fotbalPandurii Tg. Jiu a învins pe FC Braşov cu scorul de 2-1 (0-0), vineri, la Drobeta Turnu Severin, în primul meci din etapa a 16-a a Ligii I Bergenbier la fotbal.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ilyeş (68 - penalty), dar gorjenii au întors rezultatul în ultimele 10 minute, prin golurile marcate de Mihai Pintilii (84 - penalty) şi Bogdan Apostu (90+2). Apostu, atacantul care a marcat golul victoriei gazdelor, fusese introdus pe teren în minutul 78, în locul lui Constantin Grecu.

Pandurii este neînvinsă de patru meciuri, în care a reuşit două victorii şi două egaluri. AGERPRES

Etapa 16

Read the rest of this entry »

Fotbal, Liga 1, Etapa 14, Pandurii Tg. Jiu - FCM Tg. Mureş 4-1 (2-0)

Minge de fotbalSâmbătă, în meci contând pentru etapa a 14-a a Ligii I-Bergenbier la fotbal, la Drobeta Turnu Severin, echipa Pandurii Tg. Jiu a învins cu scorul de 4-1 (2-0) formaţia FCM Tg. Mureş, prin golurile marcate de Voiculeţ (min. 35, penalty), Băncilă (44) şi Pintilii (55, penalty, şi 66), golul oaspeţilor fiind reuşit de Lucian Munteanu (min. 80, din penalty). Din minutul 40, FC Tg. Mureş a jucat în 10 oameni, prin eliminarea lui Fernandes. AGERPRES